Ogłaszamy rekrutację do 3. edycji warsztatów filmowych CamON!


Pasjonujesz się filmem, ale bycie jedynie odbiorcą ci nie wystarcza? Marzysz o związaniu swojej przyszłości z produkcją filmową? A może masz na koncie autorskie realizacje? Dobrze trafiłeś – program filmowy CamON jest tworzony z myślą o takich jak Ty.


Podkarpacka Komisja Filmowa po raz trzeci zaprasza na cykl praktycznych warsztatów, które pomagają stawiać pierwsze kroki w filmie i poszerzać posiadane umiejętności pod okiem profesjonalistów. W programie tegorocznej edycji znajdą się zajęcia operatorskie, montażowe, scenariuszowe oraz poświęcone reżyserii i organizacji produkcji a spotkania poprowadzą aktywni twórcy z polskiej branży filmowej. Program realizowany będzie podczas weekendowych spotkań odbywających się w Rzeszowie od marca do listopada 2019 r. i podzielony na dwie integralne części: dokumentalną i fabularną.

W ramach pierwszej części warsztatów, od marca do czerwca uczestnicy będą pracować głównie nad krótkimi formami dokumentalnymi. Nauczą się pracy z rejestratorami obrazu i dźwięku, odbędą zajęcia z montażu i poznają podstawy oświetlania na planie filmowym. Dostaną praktyczne wskazówki reżyserskie, a na zajęciach z produkcji dowiedzą się, w jaki sposób pozyskać środki na wprowadzenie swoich pomysłów w życie.

Po wakacyjnej przerwie grupa rozpocznie realizację etiudy fabularnej i w praktyce dowie się, jak poprowadzić swoją produkcję krok po kroku. Uczestnicy wspólnie stworzą scenariusz, wyjadą na dokumentację lokacji, zaplanują sceny i ujęcia. Głównym punktem całego programu będzie kilkudniowy plener na terenie Podkarpacia, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił na planie filmowym. Na końcu będzie też czas na zajęcia montażowe i postprodukcję zrealizowanego materiału.

Do udziału w programie zapraszamy osoby powyżej 16. roku życia, zarówno te które mają już doświadczenie w branży audiowizualnej jak i pasjonatów, którzy w filmie będą stawiać pierwsze kroki. Chętnie spotkamy się ze studentami i osobami pracującymi zawodowo, niezależnie od branży. Ci, którzy chcą w przyszłości zdawać do szkół filmowych będą mogli liczyć na praktyczne rady i wskazówki, a ci, którzy mają już na koncie autorskie filmy, znajdą okazję do merytorycznej dyskusji i wymienią doświadczenia na forum grupy.

 

Udział warsztatach jest bezpłatny a rekrutacja trwa do 4 marca 2019.


Głównym kryterium naboru będą motywacja uczestnika, otwarcie na współpracę z grupą i dyspozycyjność. Aby zgłosić chęć udziału w programie należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz regulamin. W wypadku osób niepełnoletnich potrzebne będzie wyrażenie zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego.
Dokumenty można złożyć na jeden z trzech sposobów:

  1. osobiście w sekretariacie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7,
    35-959 Rzeszów, w kopercie z dopiskiem „CamON 2019”,
  2. przesyłając pocztą na adres: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7,
    35-959 Rzeszów, z dopiskiem „CamON 2019” (liczy się data wpływu),
  3. lub przesyłając skan podpisanych dokumentów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule maila wpisując „CamON 2019”.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
tel: 693 633 950
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania

- Regulamin warsztatów 2019

- Formularz zgłoszeniowy 2019

 

Rusza rekrutacja do 2. edycji programu filmowego CamON!

 

Podkarpacka Komisja Filmowa ogłasza nabór na 2. edycję warsztatów filmowych!

Masz pomysł na film, szkic albo gotowy scenariusz? Świetnie! Wchodzisz z pomysłem – wychodzisz z gotową etiudą. Do udziału w warsztatach zapraszamy początkujących filmowców i twórców z dorobkiem.

CamON to także cykl praktycznych spotkań ze specjalistami z branży audiowizualnej, m.in. operatorem, reżyserem, scenarzystą, montażystą. Program dzieli się na dwie niezależne części – półroczny cykl warsztatów, którego efektem będzie realizacja etiud dokumentalnych oraz warsztaty tematyczne/branżowe dedykowane poszczególnych etapom produkcji filmowej.

Na cykl warsztatów operatorskich zapraszamy już teraz!
Warsztaty tematyczne będą organizowane sukcesywnie.

Nad warsztatami czuwać będzie Paweł Chorzępa – operator młodego pokolenia, doktor i wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego UŚ w Katowicach.

Na pierwszym – dwudniowym spotkaniu, wspólnie przeanalizujemy pomysły, podzielimy się na grupy i ruszymy w podróż od scenariusza, poprzez realizację, do montażu i postprodukcji.

Chcemy spotykać się raz w miesiącu lub częściej (zazwyczaj w weekendy), ale nie obejdzie się bez zadań, które będziecie musieli realizować samodzielnie – pomiędzy spotkaniami. Skupiamy się na praktycznym aspekcie filmowania, wyjdziemy w plener, zrealizowany materiał opracujemy w trakcie zajęć studyjnych. Nauczymy Cię pracować z rejestratorami obrazu i dźwięku, poznasz podstawy montażu i pracy z oświetleniem. Wprowadzimy w tajniki przygotowania dobrego scenariusza oraz budżetu filmu i metod pozyskiwania środków na jego realizację.

Planujemy sześć spotkań, ale może być ich więcej. Harmonogram zajęć ustalimy podczas pierwszego spotkania z prowadzącym.

Udział w cyklu warsztatów filmowych jest bezpłatny, ale w zamian oczekujemy, że będziesz regularnie pracował i brał udział w spotkaniach. Czeka Cię dużo pracy, więc zanim się zgłosisz, zastanów się, czy jesteś dyspozycyjny i zdecydowany na rozpoczęcie przygody z kinem.

Jeżeli chcesz wziąć udział w cyklu warsztatów filmowych, zapoznaj się z regulaminem, wypełnij formularz zgłoszeniowy i złóż w sekretariacie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, przy ul. Okrzei 7, do dnia 6 marca 2018 roku (liczy się data wpływu) lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w temacie wiadomości wpisując „CamON – zgłoszenie”. W przypadku wysyłki e-mailem wymagany jest skan podpisanego zgłoszenia!

Kryterium kwalifikującym będzie analiza złożonych zgłoszeń, dotychczasowe oraz planowane działania w zakresie twórczości audiowizualnej oraz pomysł na film i dyspozycyjność.

Rekrutacja na warsztaty tematyczne będzie ogłaszana odrębnie, ale pierwszeństo udziału mają osoby uczestniczące w cyklu głównym.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas:
kom: 721 288 014,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania

Regulamin warsztatów

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

 

Rekrutacja do modułu specjalistycznego "montaż"!

 

Ogłaszamy rekrutację do modułu specjalistycznego "montaż" w ramach programu filmowego CamON. 

Tematem dwudniowego spotkania będzie nauka montażu w programie komputerowym - poziom podstawowy.

Zajęcia będą się odbywały w Rzeszowie, w dniach 13-14 listopada, w godzinach od 14:00 do 21:00. 

Zapraszamy do przesyłania wypełnionych i podpisanych zgłoszeń osobiście w siedzibie Podkarpackiej Komisji Filmowej tj. al. Cieplińskiego 4 pok. 150, Rzeszów, pocztą tradycyjną lub skan emailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w terminie do 3 listopada 2017 (decyduje data wpływu). 

Ilość miejsc jest organiczona, dlatego zachęcamy do niezwłocznego przesyłania zgłoszeń.

Warsztaty są bezpłatne.

 

Do pobrania

- Regulamin warsztatów

- Formularz zgłoszeniowy

- Plan warsztatów

 

 Rusza rekrutacja do programu filmowego CamON!

 

Nauczymy Cię sztuki operatorskiej i rozwiniemy umiejętności reżyserskie. Dostaniesz do dyspozycji sprzęt i sporo merytorycznego wsparcia. Zainteresowany?

8 kwietnia br. Podkarpacka Komisja Filmowa uruchamia warsztaty filmowe!

Masz pomysł na film, szkic albo gotowy scenariusz? Świetnie! Wchodzisz z pomysłem – wychodzisz z gotową etiudą. Na warsztat bierzemy dokument, ale bez obaw – wiedza i doświadczenie na pewno przydadzą się także w fabularnych poczynaniach. Do udziału w warsztatach zapraszamy początkujących filmowców i twórców z dorobkiem.

CamON to także cykl praktycznych spotkań ze specjalistami z branży audiowizualnej, m.in. operatorem, producentem, scenarzystą, montażystą. Program dzieli się na dwie niezależne części – półroczny cykl warsztatów, którego efektem będzie realizacja etiud dokumentalnych oraz warsztaty tematyczne/branżowe dedykowane poszczególnych etapom produkcji filmowej.

Na cykl warsztatów operatorskich zapraszamy już 8 kwietnia br.! Warsztaty tematyczne rozpoczną się w II kwartale 2017.

Nad warsztatami czuwać będzie Paweł Chorzępa – operator młodego pokolenia, doktor i wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego UŚ w Katowicach.

Na pierwszym – dwudniowym spotkaniu, wspólnie przeanalizujemy pomysły, podzielimy się na grupy i ruszymy w podróż od scenariusza, poprzez realizację, do montażu i postprodukcji.

Chcemy spotykać się raz w miesiącu, ale nie obejdzie się bez zadań, które będziecie musieli realizować samodzielnie – pomiędzy spotkaniami. Skupiamy się na praktycznym aspekcie filmowania, wyjdziemy w plener, zrealizowany materiał opracujemy w trakcie zajęć studyjnych. Nauczymy Cię pracować z rejestratorami obrazu i dźwięku, sprzętem do montażu i oświetleniem. Wprowadzimy w tajniki przygotowania dobrego scenariusza oraz budżet filmu i pozyskiwanie środków na jego realizację.

Planujemy sześć spotkań, ale może być ich więcej. Harmonogram zajęć ustalimy podczas pierwszego spotkania z prowadzącym.

Udział w cyklu warsztatów filmowych jest bezpłatny, ale w zamian oczekujemy, że będziesz regularnie pracował i brał udział w spotkaniach. Czeka Cię dużo pracy, więc zanim się zgłosisz, zastanów się, czy jesteś dyspozycyjny i zdecydowany na rozpoczęcie przygody z kinem.

Jeżeli chcesz wziąć udział w półrocznym cyklu warsztatów filmowych, zapoznaj się z regulaminem, wypełnij formularz zgłoszeniowy i złóż w sekretariacie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, przy ul. Okrzei 7, do dnia 27 marca 2017 roku (liczy się data wpływu) lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w temacie wiadomości wpisując „CamON – zgłoszenie”.

Liczy się kolejność zgłoszeń, jednakże w przypadku dużej liczby chętnych, dodatkowym kryterium kwalifikującym będą dotychczasowe oraz planowane działania w zakresie twórczości audiowizualnej.

Rekrutacja na warsztaty tematyczne będzie ogłaszana na minimum 2 tygodnie przed planowanym terminem zajęć.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas: kom: 721 288 014, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O prowadzącym

Paweł Chorzępa Przedstawiciel młodego pokolenia polskich operatorów filmowych. Filmy dokumentalne, do których robił zdjęcia, znalazły uznanie na prestiżowych festiwalach zdobywając liczne nagrody, m.in. za zdjęcia do filmu „Zud” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Saratowskie cierpienia” w Saratowie, wyróżnienia w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych na Camerimage za „Samotność dźwięku” (2012) Jacka Piotra Bławuta i nagrody za zdjęcia „Kodak Award” na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles za „Kolejny dzień” (2009) w reżyserii Weroniki Tofilskiej.

W dorobku artystycznym ma takie filmy jak „Kawałek lata” (2010) w reżyserii Marty Minorowicz, „Decrescendo” (2011) i „Mój dom” (2012) Magdaleny Szymków, „Kiedy będę ptakiem” (2013) Moniki Pawluczuk i „Zud” (2016) Marty Minorowicz.

Obecnie pracuje na planie filmu Bogdana Dziworskiego „Andrew Warhola, moja fabryka”.

 

Do pobrania

- Regulamin warsztatów

- Formularz zgłoszeniowy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej