Ogłaszamy rekrutację do 4. edycji warsztatów filmowych CamON!
 

Podkarpacka Komisja Filmowa po raz czwarty zaprasza na cykl praktycznych warsztatów, których celem jest poszerzenie umiejętności w zakresie produkcji filmowej. Podczas niemal rocznego programu zaplanowane są m.in. zajęcia z zakresu scenariopisarstwa, sztuki operatorskiej, montażu filmowego, reżyserii czy organizacji produkcji a także dwa wyjazdy warsztatowe. Program prowadzi uczestników przez wszystkie najważniejsze etapy produkcji, od pomysłu na film, przez pracę na planie, po postprodukcję, a rezultatem będzie zrealizowanie przez członków grupy wspólnej etiudy fabularnej.
Uczestnicy warsztatów mogą liczyć na poszerzenie swoich umiejętności w zakresie pracy z rejestratorami obrazu i dźwięku, oświetlenia na planie filmowym, zasad montażu filmowego czy korekcji barwnej i postprodukcji dźwięku. Podczas warsztatów dowiedzą się jak napisać dobry scenariusz, zorganizować plan filmowy, rozplanować sceny i ujęcia. Głównym punktem całego programu będzie kilkudniowy plener na terenie Podkarpacia, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił na planie filmowym.
Program jest skierowany do osób z terenu Podkarpacia powyżej 16. roku życia.
Zapraszamy reżyserów, scenarzystów, operatorów, dźwiękowców, aktorów, charakteryzatorów, producentów i in. Mile widziane są osoby, które mają już doświadczenie w branży audiowizualnej, ale i pasjonaci, którzy marzą o pracy na planie filmowym. Ci, którzy chcą w przyszłości zdawać do szkół filmowych będą mogli liczyć na praktyczne rady i wskazówki, a ci, którzy mają już na koncie autorskie filmy, znajdą okazję do merytorycznej dyskusji, wymienią doświadczenia na forum grupy a także zyskają możliwość nawiązania kontaktów przydatnych w swoich kolejnych realizacjach.
Zajęcia odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w trybie weekendowym (średnio jeden zjazd w miesiącu) i prowadzą je aktywni twórcy z polskiej branży filmowej. Integralną częścią kursu stanowią również dwa kilkudniowe wyjazdy plenerowe (dokumentacja lokacji i plan filmowy).
Program realizowany jest od marca do listopada 2020.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 21 lutego 2020!

Głównym kryterium naboru będą motywacja uczestnika, otwarcie na współpracę z grupą, dyspozycyjność oraz dotychczasowe doświadczenie filmowe. Ponieważ warsztaty opierają się głównie na wspólnej pracy kursantów, kluczowe jest regularne i aktywne uczestnictwo. Prosimy o przemyślane zgłoszenia!
Aby zgłosić chęć udziału w programie należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z regulaminem. Mile widziane będzie również dołączenie swoich dotychczasowych prac. W wypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest wyrażenie zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Dokumenty można złożyć na jeden z trzech sposobów:

1. osobiście w sekretariacie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, 35-959 Rzeszów, w kopercie z dopiskiem „CamON 2020”,

2. przesyłając pocztą na adres: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, 35-959 Rzeszów, z dopiskiem „CamON 2020” (liczy się data wpływu),

3. lub przesyłając skan podpisanych dokumentów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule maila wpisując „CamON 2020”.


Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
tel: 693 633 950
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Do pobrania
Regulamin warsztatów CamON 2020
Karta zgłoszenia CamON 2020

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej