OGŁOSZENIE KONKURSU

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza do udziału w 8. edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa 2023”.

Budżet Podkarpackiej Kroniki Filmowej na rok 2023 wynosi 80 000 złotych brutto. Środki pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Celem Konkursu jest utrwalenie w postaci filmów wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Program ma sprzyjać tworzeniu warunków do rozwoju produkcji filmowych na Podkarpaciu oraz dokumentowaniu historii, teraźniejszości, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu.

Filmy powinny stanowić zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu; upamiętniać osoby (postaci historyczne, przedstawicieli środowisk twórczych i naukowych, sportowców, społeczników oraz inne osoby utożsamiane z regionem) i grupy społeczne, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne; przedstawiać istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, tradycje, inicjatywy społeczne, które są ważne dla kultury i historii regionu.

Termin przyjmowania wniosków upływa 31 marca 2023 roku.

Za termin złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do Instytucji. Wniosek należy złożyć jednocześnie w formie drukowanej i elektronicznej. Wnioski należy składać w sekretariacie siedziby Instytucji, adres:
WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RZESZOWIE, UL. OKRZEI 7, 35-002 RZESZÓW z dopiskiem „PODKARPACKA KRONIKA FILMOWA 2023”.

W sekcji „Dokumenty do pobrania” poniżej znajdują się: regulamin, obowiązkowe załączniki, specyfikacja wkładu własnego (dotyczy tych podmiotów, które wnoszą do projektu wkład rzeczowy) oraz wskazówki, jak sporządzić umowę scenariuszową.
Instytucja zastrzega sobie możliwość wstrzymania postępowania konkursowego lub odwołania konkursu.

Pytania związane z Konkursem można kierować na adres:
Jagoda Mazepa – specjalistka ds. funduszu filmowego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510 193 902

 

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU
ZAŁĄCZNIK NR 1 – WNIOSEK
ZAŁĄCZNIK NR 2 – POMOC PUBLICZNA – INFORMACJE
ZAŁĄCZNIK NR 3 – FORMULARZ POMOCY PUBLICZNEJ
ZAŁĄCZNIK NR 4 – REGULAMIN KOMISJI KONKURSOWEJ

SPECYFIKACJA WKŁADU WŁASNEGO
WSKAZÓWKI JAK SPORZĄDZIĆ UMOWĘ SCENARIUSZOWĄ

Zapraszamy wszystkich filmowców zainspirowanych Podkarpaciem do udziału w konkursie!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej