WYNIKI KONKURSU

W dniu 16.05.2023 r. w Rzeszowie odbyło się zdalne posiedzenie Komisji Konkursowej Podkarpackiej Kroniki Filmowej, w składzie: Marta Kraus, Aleksandra Gorzelak-Nieduży, Jagoda Mazepa oraz Tomasz Leyko.

Budżet konkursu na rok 2023 wynosi 80 000 złotych brutto ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego. W ramach naboru do konkursu wpłynęło 8 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 145 430 złotych brutto. Do etapu oceny merytorycznej zostało zakwalifikowanych 8 wniosków.

Podczas obrad Komisji Konkursowej wyłoniono następujących Wnioskodawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji umów koprodukcyjnych:

Tytuł filmu

Nazwa Wnioskodawcy

Reżyser

Przyznana kwota dofinansowania (netto)

Przyznana kwota dofinansowania (brutto)

JASŁO 1944

MUZEUM REGIONALNE IM. DR. S. KADYIEGO W JAŚLE

JAKUB
KOWALCZYK

16 260,16 zł

20 000,00 zł

PRZEPRASZAM ZA MARZENIA

STOWARZYSZENIE
ŁĄCZY NAS SANOK

RAFAŁ
GUŻKOWSKI

16 260,16 zł

20 000,00 zł

KRĘCĄ NAS JAŚLISKA

STOWARZYSZENIE
W KRAINIE ŹRÓDEŁ

PAWEŁ
ŚMIETANKA

12 195,12 zł

15 000,00 zł

GDZIEŚ TAK JEST,
W ZABAJCE TAK JEST

KARPACKIE MEDIA SP. Z O.O.

TOMASZ PAULUKIEWICZ

8130,08 zł

10 000,00 zł

PRODROM

KONRAD SCELINA RONIN MEDIA PRODUKCJA AUDIO-WIDEO

BARTŁOMIEJ
ABRAM

8130,08 zł

10 000,00 zł

Z NURTEM WISŁOKA. OD ŹRÓDEŁ DO UJŚCIA

DOLINA WISŁOKA SP. Z O.O.

RAFAŁ
GUŻKOWSKI

4065,04 zł

5 000,00 zł

 

Operatorem programu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Wojewódzki Dom Kultury stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za udział w tegorocznym naborze, a producentom filmów wybranych w Konkursie – gratulujemy!

 


OGŁOSZENIE KONKURSU

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza do udziału w 8. edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa 2023”.

Budżet Podkarpackiej Kroniki Filmowej na rok 2023 wynosi 80 000 złotych brutto. Środki pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Celem Konkursu jest utrwalenie w postaci filmów wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Program ma sprzyjać tworzeniu warunków do rozwoju produkcji filmowych na Podkarpaciu oraz dokumentowaniu historii, teraźniejszości, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu.

Filmy powinny stanowić zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu; upamiętniać osoby (postaci historyczne, przedstawicieli środowisk twórczych i naukowych, sportowców, społeczników oraz inne osoby utożsamiane z regionem) i grupy społeczne, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne; przedstawiać istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, tradycje, inicjatywy społeczne, które są ważne dla kultury i historii regionu.

Termin przyjmowania wniosków upływa 31 marca 2023 roku.

Za termin złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do Instytucji. Wniosek należy złożyć jednocześnie w formie drukowanej i elektronicznej. Wnioski należy składać w sekretariacie siedziby Instytucji, adres:
WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RZESZOWIE, UL. OKRZEI 7, 35-002 RZESZÓW z dopiskiem „PODKARPACKA KRONIKA FILMOWA 2023”.

W sekcji „Dokumenty do pobrania” poniżej znajdują się: regulamin, obowiązkowe załączniki, specyfikacja wkładu własnego (dotyczy tych podmiotów, które wnoszą do projektu wkład rzeczowy) oraz wskazówki, jak sporządzić umowę scenariuszową.
Instytucja zastrzega sobie możliwość wstrzymania postępowania konkursowego lub odwołania konkursu.

Pytania związane z Konkursem można kierować na adres:
Jagoda Mazepa – specjalistka ds. funduszu filmowego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510 193 902

 

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU
ZAŁĄCZNIK NR 1 – WNIOSEK
ZAŁĄCZNIK NR 2 – POMOC PUBLICZNA – INFORMACJE
ZAŁĄCZNIK NR 3 – FORMULARZ POMOCY PUBLICZNEJ
ZAŁĄCZNIK NR 4 – REGULAMIN KOMISJI KONKURSOWEJ

SPECYFIKACJA WKŁADU WŁASNEGO
WSKAZÓWKI JAK SPORZĄDZIĆ UMOWĘ SCENARIUSZOWĄ

Zapraszamy wszystkich filmowców zainspirowanych Podkarpaciem do udziału w konkursie!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej