Szanowni Państwo,

Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ogłasza konkurs na wspieranie produkcji filmowej pn. „Podkarpacka Kronika Filmowa”. Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów filmowych wynosi 80 000 zł. Środki na realizację konkursu pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Celem Konkursu jest utrwalenie w postaci filmów dokumentalnych wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Konkurs służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

Na zgłoszenia czekamy do 5 sierpnia 2016 roku.

Zapraszamy wszystkich filmowców do udziału w konkursie!

Dokumenty konkursowe dostępne są na stronie Organizatora, pod adresem: http://www.wdk.podkarpackie.pl/ w zakładce Aktualności.

Informacji w sprawie Konkursu udzielają:

Marta Żurek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 721 288 004

Michał Wiatr, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 721 288 014

 


Wyniki konkursu „Podkarpacka Kronika Filmowa”

W dniu 30 sierpnia 2016 roku jury konkursowe powołane przez Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie wyłoniło 5 projektów, które otrzymały rekomendacje do udzielania wkładu koprodukcyjnego na łączną kwotę 80 000 zł brutto.

Projekty, które otrzymały dofinansowanie:

1. BM Production s.c. Maciej Dźwigaj, Katarzyna Kotula, pt. "Świat według Łukasza" - 18 000,00 zł brutto

2. A.W. Drukarnia 3D sp z o. o., pt. "A kapela gra do końca..." - 12 000,00 zł brutto

3. Film House Paweł Wilkołek, pt. "Człowiek historia" - 18 000,00 zł brutto

4. Fundacja Rzeszowska, pt. "Rzeszowskie janusze" - 14 000,00 zł brutto

5. Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie, pt. "Draża – Czetnik, Legenda Kresów" - 18 000,00 zł brutto

 

Na konkurs wpłynęło 21 wniosków. Jeden został wycofany przez wnioskodawcę na etapie oceny formalnej. Dwadzieścia zostało przekazanych do oceny merytorycznej. Osiem wniosków zyskało pozytywne rekomendacje członków jury. Głosowanie wyłoniło 5 projektów, które otrzymają dofinansowanie w postaci wkładów koprodukcyjnych.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim wioskodawcom dziękujemy za udział w konkursie.

 


W związku z rezygnacją Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Rzeszowie z udziału konkursie pozostałe środki zostały przekazane dwóm podmiotom z listy rankingowej: Telewizji Obiektyw na film „Akcja Pensjonat” i Panluka Studio na film „Brat Bronisław z Dębowca”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej