slider2024prffLOWQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIE KONKURSU

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza producentki i producentów do udziału w 8. edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej ze środków Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Budżet Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego na rok 2024 wynosi 1 412 538  złotych brutto. Środki Funduszu pochodzą z dotacji budżetu Województwa Podkarpackiego. Operatorem Funduszu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury
w Rzeszowie. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Wojewódzki Dom Kultury stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Termin przyjmowania wniosków upływa 22 kwietnia 2024 roku. Za termin złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do Instytucji. Wniosek należy złożyć jednocześnie w formie drukowanej i elektronicznej. Wnioski należy składać w sekretariacie siedziby Instytucji, na adres: WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RZESZOWIE, UL. OKRZEI 7, 35-002 RZESZÓW z dopiskiem „PODKARPACKI REGIONALNY FUNDUSZ FILMOWY 2024”. Regulamin, aktualny wzór wniosku aplikacyjnego oraz załączniki dostępne są poniżej, w zakładce „dokumenty do pobrania”.

Celem Konkursu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem podkarpackim. Zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in.: tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie) lub miejsce realizacji filmu. Minimum 100% równowartości wkładu koprodukcyjnego netto, finansowanego z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, musi być wydatkowane na terenie województwa podkarpackiego.

Wnioski na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej, który zamierza zrealizować produkcję filmową związaną z regionem. Warunki udziału określone są w Regulaminie konkursu na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Instytucja zastrzega sobie możliwość wstrzymania postępowania konkursowego lub odwołania konkursu.

Pytania związane z Konkursem można kierować na adres:

Jagoda Mazepa – specjalistka ds. funduszu filmowego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510 193 902

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

Załączniki:

  1. Formularz wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie produkcji filmu.
  2. Wykaz obowiązkowych załączników do wniosku aplikacyjnego.
  3. Istotne warunki umowy koprodukcyjnej.
  4. Zielony przewodnik dla branży audiowizualnej.
  5. Regulamin komisji konkursowej.
  6. Karta oceny eksperta.
  7. Pomoc publiczna – informacje dla producentów.
  8. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie, pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.

Zachęcamy do poznania potencjału filmowych krajobrazów Podkarpacia. Zapraszamy do zapoznania się z bazą lokacji (http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/lokacje/baza-lokacji) oraz elektroniczną wersją katalogu Location Guide (http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/lokacje/publikacje)

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej