O technikach montażu i konstrukcji filmowej opowiada Przemysław Chruścielewski, montażysta takich filmowych hitów jak "Boże Ciało" czy "Ostatnia Rodzina".

Przemysław Chruścielewski (ur. 1983): Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, absolwent PWSFTViT w Łodzi (w latach 2012- 2015 wykładowca tejże uczelni). Montażysta filmów fabularnych dokumentalnych i innych form audiowizualnych. Pracował przy produkcji ponad 50 filmów,  które zdobyły ponad 400 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. Wenecji, Paryż, Palm Springs, Chicago, Lipsku, Clermont-Ferrand, Toronto, Moskwie, Vidreres, Gdynii i Badalonie.Autor montażu w filmach: "Boże Ciało" (nominacja Oscary 2020), „Ostatnia Rodzina", „Serce Miłości", „Słodki koniec dnia", "Magiczna zima Muminków" „Tonia i jej dzieci", „Ojciec i syn", „Deep love". Współpracował ze Szkołą Wajdy, oraz Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Ślaskiego. Twórca warsztatów dokumentalnych w Polsce i za granicą m.in. w Ułan Bator, Pekinie i Urzędowie.

Nagranie zostało zrealizowane podczas warsztatów on-line, które odbyły się 19 września 2020 r. w ramach projektu "CamON-line".

Realizatorem projektu jest Podkarpacka Komisja Filmowa działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Montaż: Vladyslav Tsovma, Katarzyna Mazurkiewicz

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej