Prowadzący: Namysław Tomaka, Monika Rejewska-Mądrzyk
Miejsce: Atelier Aparat Caffe, ul. Grunwaldzka 24
Termin: 15-17 sierpnia 2018 r.
Udział bezpłatny.

W starym stylu
Weź udział w warsztacie poświęconym sztuce dawnego portretu wizytowego, aby wejść w świat tradycyjnej fotografii srebrowej i poznać magię pracy atelierowego fotografa XX wieku. Zajęcia poprowadzi Namysław Tomaka przy wsparciu ekipy Fundacji Aparat Caffe. Uczestnicy podczas pracy w stylizowanym studiu fotograficznym i przy wykorzystaniu rekwizytów, zgłębią tajniki dawnego oświetlania portretowego i pracy z aparatem wielkoformatowym. W efekcie warsztatów zostaną wykonane stylizowane fotografie, które staną się niezwykłymi pamiątkami dla uczestników.

Termin: 15 sierpnia, godzina 16.00
Czas trwania: 180 min.
Grupa wiekowa: 18+, maksymalnie 15 osób

Zgłoszenia:
Z racji ograniczonej liczby miejsc prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w zajęciach na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Atelier Aparat Caffe. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku uczestnika. O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacja i zapisy:
Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie
wtorek - piątek 12:00-17:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapisy są prowadzone w dniach: 23.07-14.08.2018 r.

Prowadzący:
Warsztat poprowadzi Namysław Tomaka, który uznaje fotografię cyfrową za chirurgicznie precyzyjną natomiast klasyczną za naturalnie ludzką. Jest zawodowym fotografem z jedenastoletnim doświadczeniem i z pasją do fotografii klasycznej. Umiejętności nabyte w dziedzinie fotografii cyfrowej wykorzystuje w twórczości klasycznej, łącząc najlepsze elementy obydwu dziedzin, dając nowoczesne spojrzenie na fotografię. Eksperymentuje ze stylami, technikami i aparatami. Najbardziej lubi fotografować ludzi, gdyż poddają mu oni nieskończenie wiele tematów do fotografowania. Jest autorem fotografii publikowanych w wielu polskich czasopismach.

Cyjanotypia
Jakim cudem na kartce papieru oświetlonej promieniami słońca pojawia się obraz? O tym dowiedzą się uczestnicy warsztatów cyjanotypii, na których poznają jedną z najstarszych technik fotograficznych. Na przykładzie cyjanotypii poznają w atrakcyjnej formie historię fotografii oraz podstawowe zasady powstawania fotografii analogowej. Cyjanotypia to żywa historia fotografii pozwalająca poczuć klimat XIX wieku. Stosunkowo łatwy proces wykonywania unikalnych odbitek czyni ją atrakcyjną techniką dla osób początkujących, często nie mających jeszcze z fotografią nic wspólnego. Na specjalnie przygotowanych kartkach papieru odbija się zdjęcia w negatywach lub transparentne przedmioty, takie jak np. szklanka, liść, plastik. Efektem są błękitne obrazy, które po warsztatach uczestnicy mogą zabrać do domu na pamiątkę.

Termin:
15 sierpnia, godzina 12.00
16 sierpnia, godzina 12.00
16 sierpnia, godzina 16.00
17 sierpnia, godzina 12.00
Czas trwania: 120 min.
Grupa: maksymalnie 20 osób

Grupa wiekowa:
Warsztaty mają charakter otwarty i dedykowane są osobom indywidualnym oraz rodzinom z dziećmi w wieku 7-18 lat.

Zgłoszenia:
Z racji ograniczonej liczby miejsc prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w zajęciach na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w Atelier Aparat Caffe. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku uczestnika oraz terminu wybranego warsztatu. Udział dzieci w warsztatach jest możliwy tylko pod nadzorem pełnoletnich opiekunów. O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja i zapisy:
Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie
wtorek - piątek 12:00-17:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapisy są prowadzone w dniach: 23.07-14.08.2018 r.

Prowadzący:
Monika Rejewska-Mądrzyk - pasjonatka procesów chemicznych i miłośniczka perfekcyjnych kompozycji, która na co dzień kieruje Atelier Aparat Caffe. Aparat to jednocześnie galeria i muzeum fotografii, pracownia fotografii klasycznej i społeczna instytucją kultury w Rzeszowie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej