WYNIKI KONKURSU NA WSPIERANIE PRODUKCJI FILMOWEJ W RAMACH PODKARPACKIEGO REGIONALNEGO FUNDUSZU FILMOWEGO 2021

W dniu 14.07.2021 w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego (zwanego dalej PRFF), w składzie: Marta Kraus, Robert Godek, Aleksandra Gorzelak-Nieduży, Jagoda Mazepa. Operatorem PRFF jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Wojewódzki Dom Kultury stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

W związku z dużą liczbą wartościowych projektów w tegorocznej edycji PRFF, zwiększył się budżet PRFF 2021 do kwoty 950 000,00 złotych brutto. Środki pochodzą z budżetów Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

W ramach naboru do PRFF wpłynęło 12 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 3 452 820,33 złotych brutto. Wszystkie wnioski przeszły pozytywnie ocenę formalną.

Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia Konkursu, podjęła decyzję o wysokości i rodzaju wkładu koproducenckiego, biorąc pod uwagę dostępne środki finansowe, oceny i rekomendacje ekspertów Rady Programowej.

 

Wśród wybranych projektów znalazły się 4 produkcje pełnometrażowe fabularne i 2 krótkometrażowe – dokumentalna oraz fabularna. Do negocjacji umów koprodukcyjnych zaproszeni zostaną następujący wnioskodawcy:

Tytuł filmu

Nazwa wnioskodawcy

Reżyser

Przyznana kwota dofinansowania (netto)

Przyznana kwota dofinansowania (brutto)

BALLADY I ROMANSE

SZAROBIURO PRODUCTIONS

JULIA BUI-NGOC

227 642,27

280 000,00

DEEP FROZEN GOODS

METRO FILMS SP. Z O.O.

ANNA MALISZEWSKA

105 691,05

130 000,00

DREWNOJADY

PARALLAX FILM SP.Z O.O.

JULIA PEŁKA

21 951,22

27 000,00

ŁUNA

AMIGOS MEDIA SP. Z O.O.

KONRAD ŁĘCKI

284 552,84

350 000,00

ŚUBUK

AURUM FILM BODZAK HICKINBOTHAM SPÓŁKA JAWNA

JACEK LUSIŃSKI

100 000,00

123 000,00

WRÓBEL

STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW POLSKICH

MARCIN JANOS-KRAWCZYK

32 520,32

40 000,00

 

W przypadku niepodpisania umowy koprodukcyjnej, niewydatkowania całości przyznanego wkładu lub rezygnacji przez wyłonionych wnioskodawców, Komisja Konkursowa zwoła posiedzenie, na którym podejmie decyzję o przyznaniu środków.

Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za udział w tegorocznym naborze, a producentom filmów wybranych w Konkursie – gratulujemy!


OGŁOSZENIE KONKURSU

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza producentki i producentów do udziału w 5. edycji konkursu na wspieranie produkcji filmowej ze środków Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Budżet Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego na rok 2021 wynosić będzie 830 800,00 złotych brutto.

Środki Funduszu pochodzą z dotacji budżetu Województwa Podkarpackiego. Operatorem Funduszu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Wojewódzki Dom Kultury stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Termin przyjmowania wniosków upływa 7 maja 2021 roku.

Za termin złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do Instytucji. Wniosek należy złożyć jednocześnie w formie drukowanej i elektronicznej. Wnioski należy składać w sekretariacie siedziby Instytucji, adres:

WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RZESZOWIE, UL. OKRZEI 7, 35-959 RZESZÓW z dopiskiem „PODKARPACKI REGIONALNY FUNDUSZ FILMOWY 2021”.

UWAGA! Ułatwiony został proces rozliczania przyznanych w ramach funduszu środków. Producent zobowiązany jest do przedstawienia jedynie Raportu końcowego z rozliczenia kosztów produkcji uwzględniającego wydatki poniesione na terenie województwa podkarpackiego w kwocie nie mniejszej niż udzielony wkład finansowy w kwocie netto.

Regulamin, aktualny wzór wniosku aplikacyjnego oraz załączniki dostępne są poniżej, w części „dokumenty do pobrania”.

Instytucja zastrzega sobie możliwość wstrzymania postępowania konkursowego lub odwołania konkursu.

Celem Konkursu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem podkarpackim. Zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in.: tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie) lub miejsce realizacji filmu. Minimum 100% równowartości wkładu koprodukcyjnego netto, finansowanego z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, musi być wydatkowane na terenie województwa podkarpackiego.

Wnioski na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej, który zamierza zrealizować produkcję filmową związaną z regionem. Warunki udziału określone są w Regulaminie konkursu na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Wszelkie pytania związane z Konkursem można kierować na adres:
Jagoda Mazepa – specjalistka ds. funduszu filmowego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510 193 902

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

ZAŁĄCZNIK A FORMULARZ WNIOSKU APLIKACYJNEGO

ZAŁĄCZNIK B WYKAZ OBOWIĄZKOWYCH ZAŁĄCZNIKÓW DO WNIOSKU APLIKACYJNEGO

ZAŁĄCZNIK C ISTOTNE WARUNKI UMOWY KOPRODUKCYJNEJ

ZAŁĄCZNIK D WYTYCZNE (GUIDELINES)

OPIS DOROBKU PRODUCENTA - WZÓR

OPIS DOROBKU REŻYSERA - WZÓR

PRFF 2021 – PAKIET DOKUMENTÓW

 

Zachęcamy do poznania potencjału filmowych krajobrazów Podkarpacia. Zapraszamy do zapoznania się z bazą lokacji (http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/lokacje/baza-lokacji) oraz elektroniczną wersją katalogu Location Guide (http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/lokacje/publikacje)

 

 

Spis treści

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej