Pomysł na kreatywne wykorzystanie czasu w domu.
Weź na warsztat sztukę filmową i sprawdź swoje umiejętności.

Uwaga! Przedłużamy termin naboru prac konkursowych!
Na Wasze zgłoszenia czekamy aż do 30 czerwca 2020 :)

Dzieci i młodzież zaproszone są do sprawdzenia swoich umiejętności jako twórcy filmowi.To okazja do poszerzenia swoich horyzontów wiedzy, talentu i pomysłowości. Uczestnicy, zależnie od swoich upodobań, mają do wyboru dwa moduły konkursowe: Filmy amatorskie oraz Krytyka filmowa.

W ramach pierwszego modułu młodzi twórcy zgłaszać mogą swoje własne filmy, stworzone dowolną techniką, o wybranej kategorii tematycznej:

• „Tak to widzę” – świat, najbliższe otoczenie, rodzina, przyjaciele, inspiracje;  
• „Moje miejsce, moja rodzina” – rodzinne historie, opowieści z wykorzystaniem zgromadzonych rodzinnych archiwów; 
• dowolny temat wybrany przez szkolnego opiekuna merytorycznego lub przez Uczestnika.

W ramach modułu Krytyka filmowa Uczestnicy wybierają dowolny film i podejmują próbę analizy dzieła w szerokim kontekście, z wykorzystaniem środków filmowego wyrazu oraz zastosowaniem wybranej formy: 

• recenzja pisemna;
• video recenzja. 

Podjęcie tego wyzwania z pewnością poszerzy Twoje horyzonty wiedzy, talentu i pomysłowości. Najlepsze prace zostaną nagrodzone! 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego.

Zgłoszeń do udziału w konkursie dokonuje: 

  • zainteresowana szkoła/placówka poprzez zgłoszenie organizatorom swojej szkoły/placówki oraz koordynatora/ów merytorycznego projektów. Do obowiązków szkoły/jednostki oraz koordynatora/ów należeć będzie czuwanie nad realizacją projektów filmowych przez Uczestników. Koordynatorzy otrzymają wsparcie Podkarpackiej Komisji Filmowej, która zapewni niezbędne materiały i konsultacje.
  • Uczestnik indywidualny (niepełnoletni przez Opiekuna prawnego/rodzica) poprzez zgłoszenie pracy konkursowej lub zgłoszenie chęci skorzystania z konsultacji. Uczestnik indywidualny ma prawo zgłosić się do udziału w konkursie na każdym etapie jego trwania, tj. do 10 czerwca 2020 r. 

Formularze zgłoszeniowe dostępne są pod poszczególnymi modułami. 

Informacji na temat konkursu udziela koordynator projektu Jagoda Mazepa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom. 662 630 268.

Uczestnicy zgłaszający się do konkursu indywidualnie, chcąc skorzystać ze wsparcia merytorycznego proszeni są o kontakt z koordynatorem projektu. Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanej przez nasz zespół bazy materiałów, które mogą wspomóc i zainspirować Państwa działania. 

 

 3

 

Projekt realizowany jest w ramach programu “Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. Inicjatorem jest Województwo Podkarpackie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkim Domem Kultury, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, Telewizją Polską SA Oddział w Rzeszowie.

 Wybierz interesujący Cię moduł Laboratorium Filmowego 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej